Potřebuji

Zkontrolovat smlouvu

Smlouvu na míru
[contact-form-7 id="162" title="Kontrola smlouvy advokátem"]
[contact-form-7 id="193" title="Smlouva na míru"]
Potřebuji pomoc

Výpověď dohodou s odstupným pro zaměstnance – vzor 2023

Naposledy aktualizováno 1.8.2020
Vyplňte vzor online nebo si jej stáhněte k pozdějšímu vyplnění. Obojí bezplatně.

 

Z právního hlediska „výpověď dohodou“ neexistuje. Dle zákoníku práce lze pracovní poměr ukončit buď ze strany jednoho účastníka (pak se jedná o výpověď či okamžité zrušení) nebo vzájemnou dohodou zaměstnance a zaměstnavatele.

Níže přiložený vzor použijte v případě oboustranné dohody zaměstnance a zaměstnavatele na ukončení pracovního poměru, a to s odstupným pro zaměstnance. Vzor dohody o ukončení pracovního poměru bez odstupného otevřete zde.

 

DOHODA O ROZVÁZÁNÍ PRACOVNÍHO POMĚRU

 




(dále jen „zaměstnavatel“)

a



(dále jen „zaměstnanec“)

TIP:
POKUD SI PŘI VYPLŇOVÁNÍ NEBUDETE ČÍMKOLI JISTI, MŮŽETE VYUŽÍT POMOCI ODBORNÍKA (podrobnosti naleznete pod tímto vzorem)

 

uzavírají tuto dohodu o rozvázání pracovního poměru:

 

I.

V souladu s ustanovením § 49 zák. č. 262/2006 Sb., zákoníku práce, se zaměstnanec a zaměstnavatel dohodli na rozvázání pracovního poměru, který vznikl dne . Zaměstnanec a zaměstnavatel se dohodli, že pracovní poměr skončí dne .

II.

Důvodem dohody o rozvázání pracovního poměru je ? . Z tohoto důvodu zaměstnanci přísluší při skončení pracovního poměru odstupné ve výši .

III.

Dohoda se vyhotovuje ve dvou originálech, každý z účastníků obdrží po jednom. Účastníci svými podpisy stvrzují, že si dohodu přečetli, a že souhlasí s jejím textem.

 

V dne

 

………………………………………………

 

V dne

 

………………………………………………

Stáhnout vzor v DOC
nebo využijte pomoc odborníka

Stručný komentář

Dohoda o rozvázání pracovního poměru je dohodou zaměstnance a zaměstnavatele, že pracovní poměr skončí v určitý sjednaný den. Musí být sjednána písemně, jinak je neplatná. Na vyžádání zaměstnance musí být v dohodě uvedeny důvody rozvázání pracovního poměru, což je nutné v případech, kdy zaměstnanci pro tyto důvody náleží odstupné (zrušení nebo přemístění zaměstnavatele, nadbytečnost zaměstnance, pracovní úraz, nemoc z povolání a expozice). I v ostatních případech lze zaměstnanci doporučit uvedení důvodů pro ochranu své dobré pověsti